Powered by EverLive.net

Gala WMC 2019

9 maja 2019 w Gdańsku w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. W tym roku uroczystość była szczególna, gdyż minęło 10 lat od pierwszej edycji. Poza tym, po raz ostatni udział w maratonie wzięły szkoły gimnazjalne.

Czytaj więcej...

Wielki Maraton Czytelniczy - VII edycja

13 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom, finalistom oraz wyróżnionym w Wielkim Maratonie czytelniczym.

Czytaj więcej...

Jak nie czytam, jak czytam - kolejna edycja

11 czerwca uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w kolejnej edycji akcji Jak nie czytam, jak czytam. Badania Biblioteki Narodowej na temat czytelnictwa dorosłych wskazują, że 63% osób powyżej 15 roku życia nie czyta. Z badań wynika także, że jeśli młodzież w czasie dorastanie nie będzie czytać dla przyjemności, nie będzie czytać w wieku dorosłym.

Czytaj więcej...

Ostatnie życzenie Andrzeja Sapkowskiego - konkurs czytelniczy

W poniedziałek 21 maja odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości pierwszej części cyklu o wiedźminie Geralcie z Rivii. Konkurs polegał na rozwiązaniu krzyżówki, podaniu hasła oraz wskazania osoby, która wypowiedziała słowa hasła i do kogo były one skierowane.

Czytaj więcej...

Konferencja dla bibliotekarzy

23 maja odbyła się w naszej bibliotece konferencja dla bibliotekarzy. Tematem spotkania w ramach sieci współpracy bibliotekarzy powiatu puckiego była Neurodydaktyka w szkole - Biblioteka ważniejsza niż kiedykolwiek. Prelegentką konferencji była pani Alicja Milewska-Wycinka, która niedawno ukończyła studia podyplomowe w kierunku Neurodydaktyka. Neurodydaktyka to nauczanie przyjazne mózgowi. Współczesny system edukacyjny powstał w czasach, gdy nie było możliwości "śledzenia" mózgu podczas uczenia się. Dzisiaj, dzięki nowoczesnym technologiom, można już zajrzeć do uczącego się mózgu. Zatem obecnie można stwierdzić, co wpływa na przyswajanie wiedzy, a co blokuje ten proces.

Czytaj więcej...

Dni Jedności Kaszubów 2018

W dniach 19-22.03 świętowaliśmy w bibliotece Dni Jedności Kaszubów. Celem prowadzonych przez panią Justynę Struck spotkań było między innymi, zaznajomienie uczestników z postacią księdza Sychty - wielkiego propagatora i znawcy języka kaszubskiego, autora "Słownika gwar kaszubskich, a także autora bajek kaszubskich. Pani Struck ciekawie przedstawiła w języku kaszubskim bajkę zatytułowaną "Dlaczego bocian ma czerwony dziób i nogi". W kaszubskich spotkaniach w bibliotece udział wzięły wszystkie klasy drugie, 3e, 3TG. Zdjęcia do obejrzenia pod linkiem.

Lista bestsellerów 2017

W tym roku, jak i w ubiegłych latach, nie zabrakło Waszych głosów, które oddaliście na Wasze ulubione książki. Bardzo cieszy mnie fakt, że chętnie sięgacie po książki dla przyjemności. Widać to po różnorodności tytułów czytanych przez Was lektur.

Czas najwyższy ogłosić zwycięskie książki:

1 miejsce: Harry Potter  J. K. Rowling,

2 miejsce: saga o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego

3 miejsce: Dziennik cwaniaczka Jeffa Kinney'a, Władca pierścieni oraz Hobbit J.R.R. Tolkiena, Gra o tron Georga R.R. Martina, seria Percy Jackson Ricka Riordana, Igrzyska śmierci Suzanne Collins

Czytaj więcej...

Strona 1 z 16