Powered by EverLive.net

"Beksińscy- Portret podwójny"

Wkrótce ukaże się książka Magdaleny Grzebałkowskiej pt. "Beksińscy-Portret podwójny". To książka o ojcu Zbigniewie artyście-malarzu, rzeźbiarzu i fotografie i o synu-Tomaszu redaktorze radiowej "Trójki".

Czytaj więcej...

Trudi Canavan

ImageImage Gildia Magów to pierwszy tom znakomitej nowej trylogii fantasy, skrzącej się od magii, akcji i przygód. Co roku magowie z Imardin gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwstawić, ich tarcza ochronna nie jest jednak tak nieprzenikniona jak im się wydaje. Kiedy bowiem tłum bezdomnych opuszcza miasto, młoda dziewczyna, wściekła na traktowanie jej rodziny i przyjaciół, ciska w tarczę kamieniem - wkładając w cios całą swoją złość. Ku zaskoczeniu wszystkich świadków kamień przenika przez barierę i ogłusza jednego z magów. Coś takiego jest nie do pomyślenia. Oto spełnił się najgorszy sen Gildii: w mieście przebywa nieszkolona magiczka. Trzeba ją znaleźć - i to szybko, zanim jej moc wyrwie się spod kontroli, niszcząc zarówno ją, jak i miasto.

źródło: http://www.empik.com/gildia-magow-canavan-trudi,prod22060074,ksiazka-p

Czytaj więcej...

Mikołajek

Nieznane przygody MikołajkaNieznane Przygody Mikołajka
Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe
Książka "Nieznane Przygody Mikołajka" to wyjątkowy zbiór opowiadań o Mikołajku i jego kolegach przygotowany specjalnie z okazji pięćdziesiątych urodzin słynnego bohatera.
Tom zawiera pierwsze opublikowane opowiadanie, a także zupełnie dotąd nieznane, po raz pierwszy drukowane teksty znalezione w archiwach Goscinny'ego. Wyjątkowe są także ilustracje, subtelne kolorowe akwarele przygotowane przez Sempégo specjalnie na tę okazję.

Przygody Mikołajka, Alcesta i innych jak zawsze rozbawią małych i dużych. "Nieznane przygody Mikołajka" to zaproszenie do świętowania i prawdziwa gratka dla wszystkich wielbicieli małego urwisa.

Czytaj więcej...